همگام با اربعین، همراه با فناوری
بیسیم ابر آپتین

بیسیم ابر آپتین

بیسیم ابری آپتین به کاربران اجازه می‌دهد با نصب یک اپلیکیشن در هر جای دنیا که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد، با گروه‌های کاری خود ارتباطات صوتی بلادرنگ‌ داشته باشند.

Push to talk یا به عبارت دیگر PTT که در کشورمان ایران با نام بیسیم و بیسیم پلیسی و یا در نوع غیر حرفه‌ای آن واکی تاکی شناخته می‌شود، خدمتی است که در آن با فشردن یک دکمه‌ی تعبیه شده بر روی یک دستگاه خاص (بیسیم)، امکان برقراری ارتباط بلادرنگ صوتی یک طرفه برای کاربر مهیا می‌گردد. عملکرد این خدمت به این صورت است که با فشار دادن دکمه مذبور وضعیت ارتباط صوتی از حالت دریافت صدا به حالت ارسال صدا تغییر می‌نماید. 

شبکه‌های بیسیم سلولار در سال‌های اخیر و با پیشرفت شبکه‌های تلفن همراه و ظهور فناوری‌هایی مانند 4G ،3G و LTE این امکان فراهم شد تا خدمت Push to talk بر بستر شبکه تلفن همراه ارائه گردد که در این حالت از عبارت Push to Talk Over Cellular و یا نام اختصاری PoC برای یاد کردن از آن استفاده می‌شود. این خدمت بر بستر شبکه تلفن همراه یکی از خدماتی است که هم‌اکنون توسط بسیاری از شرکت‌‌ها در سطح جهان ارائه می‌گردد. Emerging 3G and 4G فناوری PoC به کاربران این اجازه را می‌دهد تا در محدوده شبکه تلفن همراه، به صورت فرد به فرد یا فرد به گروه به صورت مستقیم و بدون تاخیر زمانی همانند آنچه در شبکه‌های PTT وجود دارد ارتباطات صوتی یک ‌طرفه برقرار نمایند.

 ویژگی مهم در این نوع ارتباطات این است که بر خلاف تماس تلفنی، مکالمات به سرعت ارسال شده و هیچ زمانی جهت پاسخ‌گویی و غیره هدر نمی‌رود. کاربرد بیسیم‌های PoC این نوع از ارتباط برای گروه‌های مختلف کاری، از شخصی گرفته تا تجاری و سایر گروه‌های عملیاتی مانند پلیس و اورژانس بسیار مناسب می‌باشد. از آن‌جایی که کاربران این نوع گروه‌ها اغلب افرادی هستتند که در حین فعالیت و انجام کارهای گوناگون نیاز به ارتباطات چند لحظه‌ای کوتاه ولی مکرر با یکدیگر دارند، این نوع ارتباط مطلوب‌ترین حالت ممکن برای آن‌ها به شمار می‌آید، چرا که کاربران با فشردن و نگه داشتن یک دکمه می‌توانند صدای خود را بدون درنگ زمانی به گوش سایر افراد گروه برسانند. 

Push to talk applications شبکه‌های بیسیم PoC کاربرد بسیاری در حوزه‌های مختلف اعم از حمل و نقل، حراست و حفاظت، ساخت و ساز، حفاظت عمومی و اورژانس، نیروهای نظامی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، معادن و غیره دارد. علاوه بر این، اغلب کاربرانی که به دلایل مختلف نیازمند این نوع ارتباطات هستند اما امکان کسب مجوز و خرید تجهیزات برای آن‌ها فراهم نیست نیز می‌توانند بخش عمده‌ای از نیاز خود را با کمک این خدمت برطرف نمایند. بیسیم ابری آپتین یک شبکه ارتباطات بیسیم مبتنی بر فناوری PoC می‌باشد که بر اساس استانداردهای 3GPP و ITU-T و تازه‌ترین تکنیک‌های طراحی شبکه‌های ارتباطی و با نگاه به بهبود تجربه کاربری طراحی و پیاده‌سازی گردیده‌ است. کاربران و بهره‌برداران با استفاده از اپلیکیشن بیسیم ابری آپتین در عرض چند ثانیه می‌توانند به شبکه بیسیم آپتین متصل شوند. اپلیکیشن بیسیم آپتین به نحوی طراحی شده که علاوه بر رابط کاربری جذاب و کاربر پسند، هرعملکردی که یک بیسیم رادیویی و یا واکی تاکی دارد را به کاربر ارائه دهد.

خدمات قابل ارائه برای مراسم اربعین:

ارائه دهنده بیسیم تحت شبکه
امکان برقراری ارتباط گروهی و خصوصی برای زوار
امکان درخواست کمک به هم گروهی ها برای زوار
امکان ارسال موقعیت به هم گروهی ها برای زوار
امکان ارسال پیام متنی برای زوار
امکان ارسال مدیا برای زوار
 

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید

نام :
دیدگاه شما:
کد امنیتی:
Captcha